فیزیوتراپی برای کمردرد به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی کمردرد و عامل بوجود آورنده آن شناخته می شود که در کلینیک توانبخشی برنا به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

اکثر مردم هر از گاهی کمی کمردرد را تجربه می کنند، به خصوص اگر زمان زیادی را پشت میز بنشینید. اغلب، جای نگرانی نیست و خود به خود از بین می رود، اما علائم هشدار دهنده خاصی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید که به شما می گوید زمان مراجعه به فیزیوتراپیست است.

درد، گزگز و بی حسی ارجاع شده است

در صورت احساس درد ارجاعی باید فوراً به فیزیوتراپیست مراجعه کنید. این زمانی است که شما احساس درد، سوزن سوزن شدن یا ضعف در محلی جداگانه از محل سفتی یا آسیب می کنید. به عنوان مثال، درد در گردن که از شانه یا بازو به سمت پایین حرکت می کند، یا درد در ناحیه کمر که به پایین پاهای شما می رسد.

این احساسات نشان می دهد که سیستم عصبی شما تحت تأثیر قرار گرفته است، مانند فشار عصبی که مانع از رسیدن سیگنال ها به اندام شما می شود. چنین تداخل عصبی باید در اسرع وقت برطرف شود تا از حساسیت بیش از حد طولانی مدت، ضعف عضلانی و مشکلات حرکتی جلوگیری شود.

دردی که بیش از یک هفته طول بکشد

هر گونه کمردرد یا دردی که بیش از یک هفته طول بکشد باید توسط فیزیوتراپیست بررسی شود، به خصوص اگر حرکت شما را محدود کند یا با سرفه یا عطسه تشدید شود.

متخصصان فیزیوتراپی برای کمردرد می‌توانند متناسب با هر نوع آسیبی برنامه درمانی و توانبخشی را برای شما تنظیم کنند.

برخی از کمردردی‌هایی که درمان می‌کنیم علت واضحی دارند، مانند آسیب‌های حاد ناشی از ورزش یا حتی چیزی به سادگی عطسه کردن یا پیاده شدن ناشیانه از ماشین. تشخیص سایر کمردردها سخت تر است، زیرا می تواند ناشی از مجموعه ای از علائم مرتبط به هم باشد، از مشکلات مزمن وضعیتی گرفته تا استرس و افسردگی.

بسیاری از افرادی که موفق به رفع کمردرد خود نمی شوند آن را به عنوان بخشی از زندگی خود می پذیرند، اما درد هرگز طبیعی نیست. تشخیص علت ممکن است دشوار باشد، اما از طریق ترکیبی از ورزش و تغییرات سبک زندگی، ما توانسته‌ایم کمردردی را که بیماران ما سال‌ها با آن زندگی می‌کرده‌اند، کاهش دهیم یا از بین ببریم.

فیزیوتراپی برای کمردرد

اغلب اوقات، کمردرد را می توان با درمان های ساده و غیر تهاجمی و ورزش هدایت شده برطرف کرد. آن را به چیزی ترسناک تر از آنچه که هست تبدیل نکنید، فقط یک قرار ملاقات با متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی برنا رزرو کنید و ما شما را در مسیری قرار خواهیم داد که کمری بدون درد داشته باشید.

متخصصان فیزیوتراپی کمر و ستون فقرات ما در پلی کلینیک توانبخشی برنا (بهترین فیزیوتراپی در خیابان پیروزی) خدمات تخصصی فیزیوتراپی برای کمردرد را با استفاده از بروزترین متدهای درمانی کمردرد ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای درد کمر و ستون فقرات – فیزیوتراپی دیسک کمر – بهترین درمان کمردرد – بهترین مرکز فیزیوتراپی شرق تهران