فیزیوتراپی برای کمر درد

کمردرد می تواند از یک درد مبهم گاه به گاه تا درد شدید تیراندازی همراه با اسپاسم کمر متفاوت باشد. کمردرد می تواند با درد پا همراه باشد که به عنوان سیاتیک شناخته می شود. همچنین ممکن است سوزن و سوزن و بی حسی در ساق پا وجود داشته باشد و گاهی اوقات ممکن است ضعف عضلات پا ایجاد شود.

فیزیوتراپیست های ما در مرکز توانبخشی و فیزیوتراپی برنا در ارزیابی، تشخیص و درمان کمر و سیاتیک از جمله شناسایی علت زمینه ای بیماری شما مجرب هستند.

خواه یک کمردرد ساده به دلیل سبک زندگی کم تحرک ما باشد، کمردرد ناشی از باغبانی یا ورزش زیاد، یا درد شدید همراه با علائم ساق پا، با تشخیص مشکل شما می‌توانیم مطمئن شویم که درمان مناسبی برای کاهش علائم خود دریافت می‌کنید. در اسرع وقت به فعالیت های عادی برگردید.

درمان با مشاوره اولیه و ارزیابی مشکل شما شروع می شود. از آنجا می‌توانیم درمان مناسب فیزیوتراپی را برای کاهش علائم و بازگرداندن دوباره به فعالیت‌هایتان توصیه کنیم.

فیزیوتراپیست های مجرب ما به طور مرتب بیماران مبتلا به کمردرد را درمان می کنند.

فیزیوتراپی برای کمر درد

اگر مدتی با کمردرد و یا سیاتیک زندگی کرده اید که بدتر می شود یا بهبود نمی یابد، خواب شما را مختل می کند و در مسیر زندگی روزمره قرار می گیرد، مشاوره فیزیوتراپی مفید خواهد بود.

مداخله زودهنگام معمولاً به این معنی است که برای کاهش و از بین بردن درد و ناراحتی به درمان کمتری نیاز است.

در اکثر موارد درمان فیزیوتراپی موثرترین راه برای درمان کمردرد و سیاتیک است. این شامل ترکیبی از ماساژ بافت نرم، حرکت مفاصل، توصیه های وضعیتی و تغییر شیوه زندگی است که درد و سفتی را کاهش می دهد و شما را در اسرع وقت به عملکرد طبیعی باز می گرداند.

تشخیص کمردرد

در اولین جلسه شما با فیزیوتراپیست، پس از ارزیابی دقیق، محل دقیق کمردرد شما را شناسایی کرده و عوامل زمینه‌ای که ممکن است در ایجاد آن نقش داشته باشند را شناسایی می‌کنیم.

هدف از ارزیابی اولیه ما ایجاد یک تشخیص دقیق است تا شما بدانید که چه چیزی با بدن شما مشکل دارد و ما چه کاری می توانیم برای کمک به شما انجام دهیم.

اگر از کمردرد رنج می برید که در عرض دو هفته برطرف نشده است، مناسب است که توسط فیزیوتراپیست معاینه شوید.

پس از ارزیابی، فیزیوتراپیست یک برنامه درمانی را طراحی می کند که با شما صحبت خواهد شد. درمان فیزیوتراپی برای کمر درد معمولاً شامل درمان دستی است و فیزیوتراپ به شما آموزش می دهد که چه کاری می توانید برای کمک به بهبودی خود انجام دهید. این به احتمال زیاد شامل برخی تمرینات خانگی با توصیه هایی در مورد موقعیت ها و فعالیت ها برای جلوگیری از تشدید درد شما می شود.

مزایای فیزیوتراپی برای کمر درد چیست؟

کمردرد بدون درمان می تواند مشکلات بیشتری ایجاد کند. اگر کمر خود را به درستی حرکت نمی‌دهید، بدن شما با حرکت دادن بخش دیگری از ستون فقرات جبران می‌کند و به طور بالقوه باعث ایجاد فشار و در نتیجه ایجاد درد در آن ناحیه می‌شود.

اگر سیاتیک دارید که عصب را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث درد، سوزن سوزن شدن، بی حسی یا ضعف در ساق پا می شود، درمان فیزیوتراپی برای کاهش فشار روی عصب که می تواند باعث آسیب طولانی مدت عصب شود ضروری است.

نکته مهم این است که هر چه بیشتر برای درمان صبر کنید، بازگرداندن حرکت کامل بدون درد به مفاصل و عضلات دشوارتر می شود. بنابراین در اسرع وقت به دنبال درمان فیزیوتراپی باشید.

جلسات درمانی ۳۰ دقیقه است. جلسات شامل درمان دستی به شکل ماساژ بافت نرم و تحرک مفصل است. همچنین تمریناتی برای تحرک ستون فقرات و ثبات مرکزی بدن برای کمک به مدیریت علائم و جلوگیری از بازگشت آنها در آینده انجام می شود.

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز به سرعت پاسخ کمردرد شما به درمان بستگی دارد. میانگین تعداد درمان برای کمردرد ۴-۶ جلسه است.

ما پیشرفت شما را به دقت پیگیری خواهیم کرد، زیرا مهم است که مشکل شما را به طور کامل بازسازی کنید. در صورت امکان، بازگرداندن دامنه حرکتی طبیعی ستون فقرات و انجام تمریناتی برای بهبود قدرت عضلات برای جلوگیری از مشکلات بیشتر در آینده ضروری است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای کمر درد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی در شرق تهران – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی کمر – فیزیوتراپی ستون فقرات