نوروتراپی در شرق تهران

 1. خانه
 2. خدمات کلینیک
 3. نوروتراپی در شرق تهران
نوروتراپی در شرق تهران

نوروتراپی در شرق تهران

نوروتراپی که نوروفیدبک (NFB)، بیوفیدبک EEG یا تمرین امواج مغزی نیز نامیده می‌شود، نوعی درمان جایگزین است، به‌ویژه نوعی بیوفیدبک که از نمایش‌های بیدرنگ الکتروانسفالوگرافی (EEG) برای نشان دادن فعالیت مغز استفاده می‌کند. با ثبت فعالیت امواج مغزی با استفاده از حسگرهایی که روی سر قرار می‌گیرند، پزشک می‌تواند اطلاعاتی در مورد اینکه چرا ممکن است یک فرد علائم بالینی داشته باشد بر اساس آنچه در مغزش می‌افتد جمع‌آوری کند.

حالت‌های برانگیختگی بیش از حد عصبی فیزیولوژیکی یا کم‌انگیختگی می‌تواند به دلیل بروز علائم اضطراب، افسردگی، اختلال وسواس فکری عملی (OCD)، اختلال کمبود توجه (ADD) و انواع دیگر شرایط استرس‌زا کمک کند. هنگامی که اطلاعات اولیه جمع آوری شد، می توان از نوروفیدبک برای ردیابی فعالیت امواج مغزی استفاده کرد و با ارائه بازخورد دیداری و شنیداری به مشتری، در حالی که الگوهای امواج مغزی بهبود می یابد و خود تنظیمی رخ می دهد، مغز را آموزش داد تا کارآمدتر کار کند.

نوروتراپی برای افرادی است که :

 • به دنبال یک جایگزین طبیعی برای دارو هستند
 • به روش های درمانی سنتی به خوبی پاسخ ندهند
 • از این شکل از درمان به عنوان کمکی برای روان درمانی سود می برد
 • علاقه مند به افزایش عملکرد سالم مغز برای بهبود توجه و شناخت و کاهش استرس هستند

نوروتراپی در شرق تهران

نوروتراپی فرآیندی است که شامل :

 • مشاهده مغز برای جمع آوری اطلاعات منحصر به فرد برای هر فرد که به چرایی و چگونگی عملکرد آنها مربوط می شود
 • ایجاد یک برنامه آموزشی برای هدف قرار دادن عوامل عصبی فیزیولوژیکی زمینه ای که علائم را تشدید می کنند
 • تغییر الگوهای امواج مغزی برای بهبود عملکرد با استفاده از بازخورد دیداری و شنیداری مانند موسیقی، بازی و حتی فیلم، که با فعالیت امواج مغزی ضبط شده مرتبط است و زمانی که مغز مشتری الگوهای خود را تغییر می‌دهد تا با اطلاعات درمانی مطابقت داشته باشد، پاسخ می‌دهد.
 • کار با مشتری با بهبود عملکرد، ارائه حمایت عاطفی و ابزارهای شناختی که به تکمیل روند بهبود و بهبود کمک می کند.

برای افرادی که به داروها پاسخ خوبی نمی دهند، یا افرادی که به دنبال جایگزینی طبیعی برای درمان های دارویی هستند، نوروفیدبک می تواند یک گزینه عالی باشد. نوروفیدبک به ویژه در یک محیط بالینی که مراجعین می‌توانند از حمایت شناختی و عاطفی نیز برخوردار شوند، بی‌نظمی‌های اساسی در فعالیت مغز را هدف قرار می‌دهد که می‌تواند علائم بالینی را تشدید کند و گاهی اوقات حتی باعث ایجاد علائم بالینی شود. با ایجاد تغییرات مثبت در منبع مشکل، مشتریان می توانند مزایای افزایش عملکرد شناختی و کاهش سطح استرس، از جمله افزایش اثربخشی درمان کمکی را تجربه کنند.

 

کلمات مرتبط :

نوروتراپی در شرق تهران – نوروتراپی در پیروزی – نوروفیدبک در شرق تهران – مرکز کاردرمانی در شرق تهران