کاردرمانی کودکان در شرق تهران

  1. خانه
  2. خدمات کلینیک
  3. کاردرمانی کودکان در شرق تهران
کاردرمانی کودکان در شرق تهران

کاردرمانی کودکان در شرق تهران

فعالیت اصلی دوران کودکی بازی است. با این حال، بسیاری از کودکانی که مشکلات یا تاخیر در رشد حرکتی درشت، هماهنگی حرکتی ظریف و کنترل دستی، پردازش حسی و تعدیل، خودتنظیمی و مهارت‌های خودیاری را تجربه می‌کنند، ممکن است با اختلالاتی در موفقیت یا استقلال خود در بازی یا مدرسه مواجه شوند.

متخصصان ما در کلینیک توانبخشی برنا (کاردرمانی کودکان در شرق تهران) ارزیابی اولیه کاردرمانی را برای ارزیابی مهارت‌ها، محدودیت‌های عملکردی و اختلالات کودک انجام می‌دهند. ارزیابی‌های کاردرمانی معمولاً شامل انواع فعالیت‌های عملی، مشاهده، مقیاس‌های رتبه‌بندی والدین و مصاحبه با والدین و اطرافیان کودک است. نتایج ارزیابی برای ایجاد یک برنامه درمانی فردی با اهداف معنادار استفاده خواهد شد. والدین و مراقبان بخش مهمی از تیم هستند و اطلاعات ارزشمندی در مورد مهارت ها و زمینه های مورد نیاز کودک ارائه می دهند. والدین همچنین نقشی حیاتی در حمایت از پیشرفت فرزندشان از طریق برنامه‌های تمرین در خانه دارند.

کاردرمانی کودکان

کاردرمانی اهداف خاص هر کودک را با استفاده از محیط طبیعی او به عنوان پایه ای برای رشد مهارت هدف قرار می دهد. خدمات OT از طریق ترکیبی متفکرانه از مربیگری والدین، فعالیت های هدایت شده توسط کودک و درمان مبتنی بر شواهد، موانع را کاهش می دهد و به هر کودک کمک می کند تا اعتماد به نفس و احساس موفقیت خود را ایجاد کند.

در کلینیک توانبخشی برنا ، ما بر این باوریم که درمان باید جذاب و سرگرم کننده باشد، زیرا کودکان زمانی که انگیزه داشته باشند بهتر یاد می گیرند. کاردرمانگران ما سال ها تجربه در حصول اطمینان از لذت بخش بودن روند درمانی برای کودکان دارند. در طول هر جلسه کاردرمانی، ما به طور استراتژیک به کودکان وظایف چالش برانگیزی ارائه می دهیم تا مهارت های حرکتی، تجربیات حسی و عواطف آنها را در دنیای بازی کودک گسترش دهیم.

هر جلسه کاردرمانی همچنین شامل مربیگری والدین می‌شود، و والدین را با مهارت‌هایی توانمند می‌سازد تا از رشد کودک خود حمایت کنند و به رشد کودکشان کمک کنند. برنامه های تمرینی در منزل برای اطمینان از پیشرفت بین جلسات کاردرمانی طراحی می شود.

متخصصان کاردرمانی کودکان ما در موارد زیر تخصص دارند:

• مهارت های حرکتی درشت و رشد
– برنامه ریزی حرکتی و پراکسیس
– هماهنگی دوجانبه
– تبعیض راست/چپ
– مهارت های توپ و هماهنگی دست و چشم

• مهارت های حرکتی ظریف
– دست خط
– یکپارچه سازی بصری-موتوری
– قدرت و رشد کلی دست
– مهارت های دستکاری و ترجمه

• پردازش حسی و مدولاسیون
– آگاهی از بدن و موقعیت در فضا
– تدافعی یا اجتناب حسی
– جستجوی حسی
– توجه و توانایی های سازمانی
– پردازش چند حسی

• خود تنظیمی
– ابزارهای آرام بخش یا تحریک کننده
– ارتقای خودآگاهی از سطح برانگیختگی
– تحمل ناامیدی
– مدیریت رفتار

• مهارت های خودیاری
– تزئین
– مشکلات تغذیه (مربوط به بافت، دما و غیره)
– بهداشت
– توالت رفتن

بازی و توسعه مهارت های اجتماعی

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی کودکان – کاردرمانی در شرق تهران – کاردرمانی در پیروزی