کامپرشن تراپی در فیزیوتراپی

 1. خانه
 2. خدمات کلینیک
 3. کامپرشن تراپی در فیزیوتراپی
کامپرشن تراپی در فیزیوتراپی

کامپرشن تراپی در فیزیوتراپی روشی است که شامل استفاده از فشرده‌ سازی برای تشویق جریان خون و کاهش تورم است. این یک روش غیر تهاجمی برای درمان چندین بیماری است که باعث گردش خون ضعیف در بدن شما می شود.

این روش درمانی می تواند درد را کاهش دهد و جریان خون را بهبود بخشد.

فواید کامپرشن تراپی در فیزیوتراپی 

کامپرشن تراپی مزایای متعددی دارد و یک درمان شناخته شده برای بسیاری از شرایط است. برای استفاده حداکثری از درمان فشرده سازی، بهتر است آن را با یک روال تمرینی ملایم همراه کنید. حرکت در پاها باعث بازگشت خون به قلب و کاهش تورم می شود. چیزی به سادگی پیاده روی برای انجام کار کافی است.

در اینجا مزایای درمان کامپرشن تراپی وجود دارد:

 • کاهش تورم
 • بهبود گردش خون لنفاوی برای کاهش ادم لنفاوی
 • کمک به بهبود زخم پا
 • از ترومبوز ورید عمقی (DVT) به ویژه در حالت بی حرکتی یا نشستن طولانی مدت جلوگیری کنید
 • مدیریت واریس
 • ریکاوری سریعتر ورزشی
 • کاهش درد مفاصل
 • بهبود علائم آرتریت

با جریان خون بهتر به پاهای شما، بهبود زخم و پشتیبانی بهتری از رگ ها و عروق لنفاوی شما وجود خواهد داشت. لباس های فشرده در طول روز پوشیده می شوند و به ویژه برای افرادی که برای مدت طولانی روی پاهای خود هستند مفید است. 

موارد کاربرد

التهاب
التهاب راه بدن شما برای مبارزه با چیزهایی است که به نظرش مضر هستند مانند عفونت ها و جراحات. علائم مشخصه آن تورم، قرمزی، گرمی و درد است. فشرده سازی نمی تواند علت اصلی التهاب را درمان کند اما به مدیریت علائم کمک می کند. از یک لباس فشرده بر روی نواحی متورم استفاده کنید، اما مطمئن شوید که از هرگونه زخم باز یا فشرده سازی بیش از حد محکم خودداری کنید. فشار گردش خون را تشویق می کند و زمان بهبودی را سرعت می بخشد.

نشستن برای مدت طولانی
عدم تحرک می تواند باعث تجمع خون و افزایش فشار در رگ های پای شما شود. غیر معمول نیست که پس از نشستن طولانی مدت، به ویژه در طول سفر هوایی، التهاب را تجربه کنید. 

ایستادن برای دوره های طولانی
پرستاران یا سایر متخصصان که خود را در تمام روز روی پاهای خود می ایستند، اغلب دچار درد پا و خستگی می شوند. درست مانند نشستن تمام روز، ایستادن نیز گردش خون را در پاها محدود می کند. 

بارداری
تورم یکی از علائم شایع بارداری است و بیشتر در ساق پا و پای زنان رخ می دهد. کامپرشن تراپی در فیزیوتراپی می تواند به ماساژ ساق پا و پاها برای حفظ گردش خون کمک کند.

آرتریت و درد مفاصل
کسانی که آرتریت و درد مفاصل را تجربه می کنند می دانند که چگونه می تواند تقریباً در هر فعالیتی تداخل داشته باشد. بسیاری از مبتلایان متوجه می شوند که فشرده سازی از مفاصل آنها حمایت می کند و تورم مرتبط با آرتریت را کاهش می دهد. 

رگهای واریسی
وریدهای واریسی نتیجه نارسایی مزمن وریدی است. که نوعی بیماری وریدی است که در آن وریدها در نزدیکی سطح پاها بزرگ یا متسع می شوند. دریچه های داخل رگ ها به درستی کار نمی کنند و اجازه می دهند خون در داخل رگ ها جمع شود. منجر به ایجاد عروق بزرگ و بنفش می شود که می تواند دردناک باشد. فشرده سازی با اعمال فشار بر روی این رگ ها برای حمایت از آنها عمل می کند. این فشار همچنین خون تجمع یافته را تشویق می کند تا به قلب بازگردد.

ریکاوری ورزشی
بسیاری از ورزشکاران از درمان با کامپرشن تراپی در فیزیوتراپی در حین یا بعد از ورزش برای بهبود زمان بهبودی خود، همراه با سایر درمان های محافظه کارانه مانند درمان متناوب گرم و سرد یا خود ماساژ استفاده می کنند.