اتاق تاریک در شرق تهران

  1. خانه
  2. خدمات کلینیک
  3. اتاق تاریک در شرق تهران
اتاق تاریک در شرق تهران

اتاق تاریک در شرق تهران

اتاق حسی اتاقی است که به طور خاص طراحی شده است که طیف وسیعی از محرک ها را ترکیب می کند تا به افراد کمک کند تا حواس خود را رشد دهند و درگیر شوند. اینها می‌توانند شامل نورها، رنگ‌ها، صداها، منابع بازی ملایم حسی و رایحه‌ها باشند که همگی در یک محیط امن استفاده می‌شوند که به شخصی که از آن استفاده می‌کند اجازه می‌دهد بدون خطر کاوش و تعامل کند.

مزایای بسیاری از اتاق حسی برای کسانی که مشکلات یادگیری، ناتوانی های رشدی یا اختلالات پردازش حسی دارند، وجود دارد که به آنها کمک می کند تا در محیطی امن با دنیای اطراف خود تعامل داشته باشند که اعتماد به نفس و توانایی آنها را افزایش می دهد. کاربر فضایی نامحدود و بدون تهدید را در اختیار می‌گیرد که در آن می‌تواند در اوقات فراغت خود به کاوش بپردازد، و این آزادی به معلم، درمانگر یا مراقب خود اجازه می‌دهد ببیند چه چیزی او را آرام می‌کند، بیدار می‌کند و چه کار می‌کند یا دوست ندارد.

اتاق تاریک در شرق تهران

اتاق تاریک به بازگرداندن حالت های روانی-عاطفی، آرامش و آرامش کمک می کند. محتوای آن به هدف استفاده بستگی دارد، اما لزوماً مجهز به دستگاه های روشنایی، برجستگی ها، محصولات فیبر نوری و وسایلی برای تاریک کردن اتاق (پرده، پرده غلتکی، پرده) است. موسیقی آرام بخش و صداهای محیطی، نور پراکنده، طرح هایی با رنگ های خنثی، رایحه درمانی و …

چنین اتاق های آرامش مدت طولانی است که به ابزار اصلی روانشناسان در دوره توانبخشی برای اضطراب، روان رنجوری، تاخیر در رشد روانی حرکتی، بیش فعالی و برخی اختلالات دیگر تبدیل شده اند.

تمام عناصر موجود در اتاق تاریک را می توان برای درمان استفاده کرد. بنابراین، می توانید سطوح را با کف دست خود لمس کنید و تفاوت آنها را احساس کنید، می توانید به صداها گوش دهید، می توانید با یک برآمدگی تعامل داشته باشید، بوها را می توان حس کرد، نور را می توان گرفت یا منعکس کرد.

روانشناس با احساسات کودک تعامل می کند و بر آنها تمرکز می کند. کلاس ها در اتاق می توانند هم گروهی و هم انفرادی باشند و تعداد بازدیدها توسط خود متخصص و با تمرکز بر پیشرفت و پویایی تعیین می شود. همچنین زمان جلسه توسط متخصص بر اساس هدف جلسه، وضعیت اولیه، پیشرفت و احساسات و تجربه شخصی تنظیم می شود. معمولاً یک درس رشد تا نیم ساعت طول می کشد و اصلاح حالات ذهنی حدود یک ساعت طول می کشد.

 

کلمات مرتبط :

اتاق تاریک در شرق تهران – اتاق حسی در شرق تهران – سنسوری روم چیست؟