تکنیکها و روشهای فیزیوتراپی

  1. خانه
  2. خدمات کلینیک
  3. تکنیکها و روشهای فیزیوتراپی
تکنیکها و روشهای فیزیوتراپی

تکنیکها و روشهای فیزیوتراپی

فیزیوتراپی روشی ایمن ، موثر و پرکاربرد است که به عنوان خط اول درمان در بسیاری از مشکلات اسکلتی ـ عضلانی شناخته می شود.

متخصصان ما در مرکز توانبخشی برنا (بهترین فیزیوتراپی شرق تهران) خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای مشکلات ارتوپدی ، مشکلات نورولوژیک ، اختلالات مادرزادی ، مشکلات سلامتی سالمندان و بانوان ارائه می دهند.

عزیزانی که در مناطق شرق تهران ساکن هستند از جمله پیروزی ، نیروهوایی ، نارمک ، افسریه و … می توانند با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برنا از خدمات فیزیوتراپی با بالاترین کیفیت بهره مند شوند.

فیزیوتراپی یک جایگزین عالی برای دارو و جراحی است. فیزیوتراپیست ها جلسات درمانی را با ارزیابی وضعیت بیماران خود آغاز می کنند. این امر به ویژه در درک اختلال سلامت آنها و بهترین راه برای درمان آن مهم است. فیزیوتراپیست ها همچنین به بیماران خود در مورد نوع فعالیت هایی که باید انجام دهند توصیه می کنند. اگر به درستی رعایت شود، تمرینات فیزیوتراپی برای سلامتی بیمار بسیار مهم است.

تکنیکها و روشهای فیزیوتراپی

متخصصان فیزیوتراپی از طیف وسیعی از روشهای درمانی برای کمک به بیماران بهره می برند که در این جا به رایج ترین آن ها اشاره مختصری داشته ایم:

درمان دستی

فیزیوتراپیست ها از دستان خود برای ارزیابی و درمان عضلات و مفاصل برای کاهش سفتی و درد و افزایش حرکت آزاد استفاده می کنند. فعالیت های اصلی در اینجا شامل تحرک و دستکاری مفاصل، از جمله تحرک ستون فقرات، کشش، و تمرین مقاومتی دستی است.

فعالیت بدنی و ورزش

فیزیوتراپیست ها پس از ارزیابی دقیق شرایط بیماران ممکن است تمرین مجدد وضعیت بدن، تقویت عضلات، کشش قلبی عروقی و تمرین را برای بیماران خود توصیه کنند که به بهبودی کمک می کند.

الکتروتراپی

این شامل استفاده از تجهیزات و دستگاه های پزشکی برای انجام فعالیت‌هایی مانند لیزر درمانی، تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS)، اولتراسوند و دیاترمی است. این مدالیته ها عمدتا با هدف تسکین درد تجویز می شوند.

آموزش

آموزش نحوه صحیح انجام فعالیت ، پوسچر مناسب و … به بیماران کمک می کند تا راه های مدیریت مشکلات سلامتی خود را حتی بدون مراقبت عملی متخصصان بیاموزند و درک کنند.

 

کلمات مرتبط :

تکنیکها و روشهای فیزیوتراپی – بهترین مرکز فیزیوتراپی در شرق تهران – فیزیوتراپی در سی متری نیروهوایی – فیزیوتراپی در نبرد – فیزیوتراپی در چهارراه کوکاکولا