درمان اختلالات یادگیری در کودکان

ناتوانی یادگیری بطوری قطعی قابل درمان نیست. با این حال، با مداخله و حمایت به موقع، کودکان دارای ناتوانی یادگیری می توانند در مدرسه موفق باشند. والدین و معلمان اولین کسانی هستند که متوجه می شوند کودک در خواندن، نوشتن یا یادگیری مشکل دارد. اگر فکر می کنید که فرزند شما ممکن است اختلال یادگیری داشته باشد، از یک متخصص سلامت روان یا سایر متخصصان آموزش دیده همچون متخصصان کاردرمانی برای برنامه مداخله یا درمان مورد نیاز کمک بگیرید.

توجه: تشخیص زودهنگام می تواند به کودک کمک کند از درمان به موقع بهره مند شود. نادیده گرفتن این شرایط ممکن است بر توانایی کودک برای کنار آمدن با این شرایط تأثیر بگذارد.

اگر کودک شما اختلال یادگیری دارد، پزشک یا مدرسه کودک شما ممکن است توصیه کند:

کمک اضافی: یک متخصص خواندن یا دیگر متخصصان آموزش دیده می توانند تکنیک هایی را برای بهبود مهارت های تحصیلی به فرزند شما آموزش دهند. مربیان همچنین می توانند مهارت های سازمانی و مطالعه را به کودکان آموزش دهند.

برنامه آموزش فردی (IEP): مدرسه فرزند شما یا یک مربی ویژه ممکن است یک IEP ایجاد کند که توضیح دهد چگونه کودک می تواند به بهترین شکل در مدرسه بیاموزد.

درمان اختلالات یادگیری در کودکان

بسته به اختلال یادگیری، برخی از کودکان ممکن است از برخی درمان ها سود ببرند. به عنوان مثال، گفتار درمانی می تواند به کودکانی که مشکلات زبانی دارند کمک کند. کاردرمانی ممکن است به بهبود مهارت های حرکتی کودکی که مشکل نوشتن دارد کمک کند.

درمان مکمل و جایگزین: تحقیقات نشان می‌دهد که درمان‌های جایگزین مانند موسیقی، هنر، رقص می‌تواند برای کودکان مبتلا به ناتوانی‌های یادگیری مفید باشد.

والدین و کارشناسان باید اهدافی را تعیین کرده و ارزیابی کنند که آیا کودک با مداخله و حمایت انتخابی در حال بهبود است یا خیر. در غیر این صورت، می توان روش های جایگزین را برای کمک به کودک انتخاب کرد.

بهترین مرکز درمان اختلالات یادگیری کودکان در شرق تهران

متخصصان ما در مرکز توانبخشی برنا خدمات تخصصی روانشناسی ، روان درمانی ، کاردرمانی و گفتاردرمانی را برای کمک به کودکانی که دچار اختلال یادگیری هستند ارائه می دهند.

درمانگران ما با سالها تجربه در زمینه درمان اختلالات یادگیری خدمات درمانی و مشاوره ای را با بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

درمان اختلالات یادگیری در کودکان – کاردرمانی ذهنی برای کودکان – گفتاردرمانی برای کودکان