رفتار والدین با کودک مبتلا به لکنت

  1. خانه
  2. خدمات کلینیک
  3. رفتار والدین با کودک مبتلا به لکنت
رفتار والدین با کودک مبتلا به لکنت

رفتار والدین با کودک مبتلا به لکنت

در این پست می‌خواهیم در مورد راهکارهای مفیدی صحبت کنیم که والدین و مراقبان می‌توانند در صورت داشتن لکنت کودک از آنها استفاده کنند، حتی اگر لکنت آنها موقتی باشد. این راهبردها برای کودکان ۲ تا ۵ ساله بسیار مفید است، زمانی که لزوماً نمی‌خواهیم مستقیماً به لکنت اشاره کنیم، زیرا این می‌تواند موضوع را تشدید کند.

لکنت زبان شایع ترین اختلال گفتاری و نوعی ناروایی گفتاری است که اغلب در کودکانی که هنوز در حال کسب مهارتهای گفتاری هستند رخ می دهد ، اگرچه لکنت زبان در اغلب موارد خفیف است و بسیاری از کودکان با رشد مهارتهای گفتاری از آن عبور می کنند ، اما والدین با رعایت برخی نکات می توانند به کودک خود در این راه و عبور از لکنت زبان کمک کنند.

رفتار والدین با کودک مبتلا به لکنت

از گفتن «آهسته شدن سرعت» به کودک خودداری کنید
اولین چیزی که باید از آن اجتناب کنید این است که به فرزندتان بگویید «آهسته تر»، «از نو شروع کن» یا «نفس عمیق بکش». کودکان در این دوره از زندگی خود تغییرات زیادی را تجربه می کنند، و صادقانه بگویم، آنها احتمالاً تمام تلاش خود را می کنند. اینکه به شما گفته می شود چیزی را کنترل کنید که ممکن است احساس شود خارج از کنترل آنها است، می تواند باعث ناامیدی زیادی شود.

از پرسیدن سوالات زیاد خودداری کنید
هنگام صحبت با فرزند خردسال خود، ما همچنین می خواهیم سعی کنیم از پرسیدن سوالات زیاد خودداری کنیم. پاسخ دادن به سؤالات دائماً ممکن است فشار زیادی را احساس کند: “این چیست؟” “چی پیدا کردی؟” “امروز در مدرسه چه کار کردی؟” به جای پرسیدن همه این سؤالات، سعی کنید آنها را به صورت کامنت تغییر دهید. بنابراین به عنوان جایگزینی برای پرسیدن، “امروز در مدرسه چه کردید؟” می توانید بگویید: “امروز در مدرسه یک عکس ساختی، به نظر جالب می رسد!”

از نشان دادن علائم ناراحتی خودداری کنید
اگر کودک شما دچار لکنت است سعی کنید از نشان دادن ناراحتی یا نگرانی در صورت خود اجتناب کنید. در عوض، سعی کنید باز و صبور باشید. اگر نمی توانید در حین ارتباط آنها توجه کامل خود را به آنها معطوف کنید، می توانید به آنها توجه کنید: “من نمی توانم صبر کنم تا در مورد روز مدرسه شما بشنوم، و به محض اینکه کارم تمام شد، آماده هستم تا به آنها گوش دهم. ظرف ها.”

از فشار آوردن به کودک خودداری کنید
یک پیشنهاد دیگر این است که از ایجاد احساس فشار زمانی خودداری کنید. بنابراین اگر فرزندتان سعی دارد با شما ارتباط برقرار کند، سعی کنید نگویید: «عجله کنید زیرا باید سوار ماشین شویم». به طور مشابه، اگر گفتار شما شتابزده یا با عجله به نظر می‌رسد، ممکن است فرزندتان آن را متوجه شود و سپس خودش گرفتار ناروانی شود.

بهترین گفتاردرمانی برای لکنت زبان

متخصصان ما در مرکز توانبخشی برنا در شرق تهران خدمات تخصصی گفتاردرمانی لکنت زبان را ارائه می دهند.

متخصصان گفتاردرمانی نگر ما همچنین آموزش هایی در زمینه رفتار والدین با کودک مبتلا به لکنت ارائه می دهند که می تواند بسیار مفید باشد.

ساکنان مناطق شرقی تهران از جمله پیروزی ، افسریه ، نیروهوایی ، ابوذر ، نارمک و … برای دریافت خدمات گفتاردرمانی لکنت زبان می توانند به کلینیک گفتاردرمانی برنا مراجعه کنند و از خدمات گفتاردرمانی با کیفیت بالا بهره مند شوند.

گفتاردرمانگران ما دارای تجربه بالا در زمینه درمان اختلالات گفتاری از جمله لکنت زبان هستند و خدمات گفتاردرمانی را با بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

رفتار والدین با کودک مبتلا به لکنت – گفتاردرمانی لکنت زبان – بهترین درمان لکنت زبان – دلایل لکنت زبان – بهترین گفتاردرمانی شرق تهران – گفتاردرمانی کودکان در پیروزی – گفتاردرمانی برای لکنت زبان