روانشناسی چیست؟ روانشناسی مطالعه ذهن و رفتار است. مطالعه ذهن، چگونگی کارکرد آن و تأثیر آن بر رفتار است.

روانشناسی همه جنبه‌های تجربه انسانی، از عملکردهای مغز گرفته تا اقدامات ملت‌ها، از رشد کودک تا مراقبت از سالمندان را در بر می‌گیرد.

روانشناسان و روانپزشکان برای کمک به افراد مبتلا به بیماری های روانی با هم همکاری می کنند، اما تخصص آنها و خدماتی که ارائه می دهند کاملاً یکسان نیستند.

روانشناس از طریق روان درمانی به درمان بیمار می پردازد و از طریق تغییر رفتار به تسکین علائم کمک می کند. نقش روانپزشک، که یک پزشک پزشکی است، بیشتر بر تجویز دارو و سایر مداخلات برای مدیریت شرایط سلامت روان تمرکز دارد.

روانشناسی مطالعه رفتار و ذهن است. فرد مبتلا به شرایطی که بر سلامت روان او تأثیر می گذارد ممکن است از ارزیابی و درمان با روانشناس بهره مند شود.

روانشناسی انواع مختلفی دارد، مانند روانشناسی شناختی، پزشکی قانونی، اجتماعی و رشدی.

یک روانشناس ممکن است درمانی را ارائه دهد که بر سازگاری های رفتاری تمرکز دارد.

روانشناسی چیست؟

کار یک روانشناس می تواند از مشاوره با افراد مبتلا به اضطراب گرفته تا مشاوره به شرکت ها در مورد چگونگی ایجاد تیم های بهتر باشد.

ذهن بسیار پیچیده است و درمان شرایط مرتبط با آن دشوار است.

فرآیندهای فکری، احساسات، خاطرات، رویاها، ادراکات و غیره را نمی توان به صورت فیزیکی مشاهده کرد، مانند بثورات پوستی یا نقص قلبی.

در حالی که علائم فیزیکی برخی از مسائل سلامت روان مانند پلاک هایی که با بیماری آلزایمر ایجاد می شوند قابل مشاهده است، بسیاری از نظریه های روانشناسی مبتنی بر مشاهده رفتار انسان هستند.

یک روانشناس شاغل با بیماران ملاقات می کند، ارزیابی هایی را انجام می دهد تا متوجه شود که نگرانی های آنها چیست و چه چیزی باعث ایجاد مشکلات می شود، و برای مثال از طریق مشاوره و روان درمانی، درمان را توصیه یا ارائه می دهد.

روانشناسان ممکن است نقش های دیگری نیز داشته باشند. آنها ممکن است مطالعاتی را برای توصیه به مقامات بهداشتی و سایر ارگان ها در مورد استراتژی های اجتماعی و سایر راهبردها، ارزیابی کودکانی که یادگیری آنها در مدرسه دشوار است، برگزاری کارگاه های آموزشی در مورد چگونگی جلوگیری از قلدری، کار با تیم های استخدام در شرکت ها، و موارد دیگر انجام دهند.

بهترین مرکز روانشناسی در شرق تهران

برای بهره مندی از بهترین و بالاترین کیفیت خدمات مشاوره و روانشناسی می توانید به مرکز توانبخشی و مشاوره روانپزشکی و روانشناسی برنا در پیروزی مراجعه بفرمایید.

گروه توانبخشی برنا با کادری مجرب و متخصص خدمات روانپزشکی ، روانشناسی و توانبخشی در حوزه های مختلف را برای تمام سنین ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

روانشناسی چیست؟ – بهترین مرکز روانشناسی در شرق تهران – کلینیک مشاوره روانشناسی در پیروزی