فواید فیزیوتراپی برای سالمندان

  1. خانه
  2. خدمات کلینیک
  3. فواید فیزیوتراپی برای سالمندان
فواید فیزیوتراپی برای سالمندان

فواید فیزیوتراپی برای سالمندان

فیزیوتراپیست ها از طیف وسیعی از ابزارها برای کمک به بیماری که از بیماری و درد مزمن رنج می برد، استفاده می کنند. فیزیوتراپی شامل درمان‌ های دستی مانند کشش کمکی، آزادسازی بافت نرم و رهاسازی فاسیال می‌شود، اما، فیزیوتراپیستها معمولاً همین روش‌ها را به کار می‌گیرند. هدف فیزیوتراپیست ها استفاده از ورزش برای تقویت عضلات، بهبود تعادل و کمک به هماهنگی است.

فیزیوتراپی از طریق حرکت، ورزش، ماساژ، درمان دستی و روش‌های دیگر، بدون دارو و جراحی انجام می‌شود. فیزیوتراپی به عنوان یک درمان موثر برای بسیاری از شرایط، می تواند به تسریع زمان بهبودی پس از جراحی نیز کمک کند. در واقع، تمرینات فیزیوتراپی از نظر علمی ثابت شده است که یکی از موثرترین راه‌ها برای درمان درد و جراحات است.

بسیاری از مردم تصور می کنند که فیزیوتراپی فقط برای ورزشکارانی است که پس از آسیب دیدگی بهبود می یابند. در حقیقت، فیزیوتراپی به همان اندازه بر بازیابی یا حفظ حرکت و تعادل، کاهش یا مدیریت درد در میان سالمندان متمرکز است. به عنوان مثال، سالمندان ممکن است با طیف وسیعی از مسائل از جمله آرتریت، درد کمر و مفاصل، سفتی عضلات، آسیب رباط، التهاب و عدم تحرک مواجه شوند. صدها موضوع مرتبط با پیری وجود دارد که می توان از طریق فیزیوتراپی به عنوان بخشی از یک رژیم سلامتی جامع از آنها پیشگیری، درمان یا مدیریت کرد.

در حالی که فیزیوتراپی نمی تواند روند پیری را متوقف کند، می تواند به کاهش تأثیر آن بر سالمندان و زندگی آنها کمک کند.

از فواید فیزیوتراپی برای سالمندان می توان به پیشگیری از آسیب، تمرینات تنفسی سالم و استفاده از تنفس به عنوان یک تمرین منظم، بهبود انعطاف پذیری و کاهش درد حاد اشاره کرد. فیزیوتراپی می تواند به یک سالمند کمک کند تا ماهیچه های بدن خود را تقویت کند، که می تواند برای مشکلاتی مانند آرتریت بسیار مفید باشد. با تقویت ماهیچه ها، سالمندان نیز احتمال آسیب رساندن به خود را در آینده کاهش می دهند. بدن‌های قوی‌تر سریع‌تر بهبود می‌یابند، و همانطور که سالمندان به خوبی می‌دانند، آسیب‌هایی مانند لغزش و افتادن می‌تواند عواقب تغییر دهنده زندگی داشته باشد.

دیگر فواید فیزیوتراپی برای سالمندان

فیزیوتراپی همچنین می تواند برای سالمندانی که با دردهای روزانه مانند گردن درد، آسیب های قدیمی، درد مفاصل و مشکلاتی مانند سندرم تونل کارپال زندگی می کنند، بسیار مفید باشد. بسیاری از مشکلات مزمن که در میان سالمندان رایج است را می توان به طور موثر با فیزیوتراپی به عنوان بخشی از یک برنامه پویای مراقبت های بهداشتی مدیریت کرد.

فیزیوتراپیست ها عمدتاً بیمارانی را با مشکلات کیفیت زندگی که نتیجه اجتناب ناپذیر شرایط مزمن هستند درمان می کنند. برای بسیاری، شرایط مزمن و درد بخشی طبیعی از روند پیری است. برای برخی، ورزش و رژیم غذایی سالم برای جلوگیری از علائم کافی است، اما برای میلیون ها سالمند، فیزیوتراپی یکی از بهترین درمان های موجود برای بهبود کیفیت زندگی آنهاست.

 

کلمات مرتبط :

فواید فیزیوتراپی برای سالمندان – فیزیوتراپی سالمندان در شرق تهران – فیزیوتراپی برای سالمندان – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در نیروهوایی