فواید فیزیوتراپی

فیزیوتراپی شکل موثری از مراقبت های بهداشتی است که می تواند به افراد مبتلا به بسیاری از بیماری ها کمک کند. چه به توانبخشی ناشی از آسیب زانو نیاز داشته باشید، چه کمردرد مزمن داشته باشید یا بخواهید درد را برای شرایطی مانند دیابت یا بیماری قلبی مدیریت کنید، فیزیوتراپیست می تواند به شما کمک کند.

فیزیوتراپی طیف وسیعی از خدمات تخصصی سودمند را به بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، آسیب‌های تروماتیک، محل کار و ورزشی، قطع عضو، مفاصل آرتروز، سکته مغزی، آسیب مغزی، آسیب نخاعی و عصبی، سرطان و نیازهای قبل و بعد از جراحی.

فیزیوتراپیست ها به افراد کمک می کنند تا عملکرد فیزیکی را بازیابی و حفظ کنند که امکان زندگی مستقل را حتی با محدودیت های فیزیکی فراهم می کند.

در اولین ویزیت شما، فیزیوتراپیست وضعیت سلامت فعلی شما را ارزیابی می کند و تاریخچه پزشکی شما را با جزئیات بررسی می کند. آنها تناسب شما را برای درمان‌های درمانی ارزیابی می‌کنند تا یک برنامه درمانی که نیازهای خاص شما را برآورده می‌کند ایجاد کنند. سپس با درمانگر خود در یک دوره زمانی برای بهبود وضعیت خود کار خواهید کرد.

فواید فیزیوتراپی

مراجعه به فیزیوتراپیست به عنوان بخشی از بهبودی پس از یک آسیب یا مدیریت یک بیماری مزمن مزایای زیادی دارد. مزایا عبارتند از:

  • به حداقل رساندن یا از بین بردن درد: این دلیل اصلی مراجعه اکثر افراد به فیزیوتراپیست است. این شکل از درمان می تواند به شما کمک کند تا دردهای آزاردهنده را به حداقل برسانید یا حتی به طور کامل از بین ببرید. هدف کلی فیزیوتراپی این است که به شما کمک کند دوباره بدون درد و سالم شوید.
  • مراقبت شخصی: هیچ دو بیمار یکسان درمان نمی شوند. تمام برنامه های فیزیوتراپی بر اساس نیازهای خاص شما است.
  • افزایش کارایی: فیزیوتراپی فقط برای افراد مبتلا به صدمات و شرایط سلامتی مناسب نیست. همچنین برای افرادی که دردهای معمولی دارند و می‌خواهند عملکرد و انعطاف‌پذیری خود را برای تناسب اندام و فعال بودن افزایش دهند، بسیار موثر است.
  • اعتماد به نفس: یکی دیگر از فواید فیزیوتارپی تقویت اعتماد بنفس است. آسیب های فیزیکی و شرایط سلامتی اغلب باعث از دست دادن اعتماد به نفس افراد می شود. اگر آسیب دیدگی مچ پا دارید، ممکن است مانند قبل از آسیب، اعتماد به نفس دویدن را نداشته باشید. فیزیوتراپی می تواند به شما کمک کند هم بدن و هم ذهن خود را تقویت کنید تا اعتماد به نفس خود را در عملکرد صحیح خود بازگردانید.
  • مدیریت درد: بسته به شرایط خود، ممکن است به دنبال راهی برای درمان درد مزمن باشید. فیزیوتراپیست‌ها طیف وسیعی از درمان‌ها را ارائه می‌کنند که می‌تواند به کاهش سطح درد شما کمک کند و به شما در مقابله با آن کمک کند.
  • کاهش نیاز به دارو: فیزیوتراپی به جای اتکا به دارو برای مدیریت یک بیماری، جایگزینی بدون دارو برای کمک به مدیریت سلامت و غلبه بر بیماری است.
    بازیابی سطح فعالیت بعد از آسیب: آسیب‌ها اتفاق می‌افتند، اما نحوه برخورد با آن‌ها است که به شما کمک می‌کند سریع و مؤثر بهبود پیدا کنید. فیزیوتراپی به شما کمک می کند تا عملکرد، قدرت و انعطاف پذیری خود را به گونه ای بازیابی کنید که احتمال وقوع مجدد آسیب یا وضعیت شما را کاهش دهد.
  • بهبود خواب: مقابله با درد نه تنها بر کیفیت زندگی شما در طول روز تأثیر می گذارد، بلکه بر توانایی شما برای خواب شبانه نیز تأثیر می گذارد. کاهش سطح درد به شما کمک می‌کند تا در شب بهتر بخوابید و به بدن شما اجازه استراحت و بهبودی می‌دهد.
برای بهره مندی از فواید فیزیوتراپی می توانید به پلی کلینیک توانبخشی برنا (فیزیوتراپی در شرق تهران) مراجعه بفرمایید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در خیابان پیروزی – فیزیوتراپی خوب در شرق تهران – فیزیوتراپی در نیروهوایی