فیزیوتراپی در خیابان پیروزی

فیزیوتراپی (PT) یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که شامل روش های درمانی مختلف مانند ماساژ، گرما درمانی، تمرینات ورزشی، الکتروتراپی، آموزش بیمار و مشاوره برای درمان آسیب، بیماری یا تغییر شکل است.

فیزیوتراپی در قالب زیرتخصص های مختلف تکامل یافته است که فیزیوتراپیست  را قادر می سازد تا با شرایط مختلف به شیوه ای مؤثرتر و مناسب تر برخورد کند.

حوزه های تخصصی فیزیوتراپی

فیزیوتراپی نورولوژیک – شرایط عصبی منجر به ضعف شدید عضلانی، از دست دادن تعادل و هماهنگی، اسپاسم عضلانی، لرزش، از دست دادن عملکرد و کاهش حس می شود. فیزیوتراپی عصبی با هدف ایجاد تحرک و درمان اختلالات عملکردی ناشی از سیستم عصبی و عصبی عضلانی مانند سکته مغزی، آسیب های نخاعی، آسیب های مغزی، مولتیپل اسکلروزیس، سیاتیک، آنوریسم و ​​بیماری پارکینسون است.

فیزیوتراپی ارتوپدی ـ عضلانی اسکلتی – این حوزه تخصصی از فیزیوتراپی که در کلینیک فیزیوتراپی در خیابان پیروزی به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود به ترمیم بدشکلی ها و درمان بیماری های مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی انسان می پردازد که شامل اصلاح عضلات، رباط ها، استخوان ها، مفاصل و تاندون ها می شود. هدف اصلی کاهش درد، افزایش تحرک و اصلاح آسیب اسکلتی است.

فیزیوتراپی قلبی ریوی – در این حوزه بیمارانی را که از اختلالات قلبی ریوی مانند ایست قلبی و بیماری مزمن انسدادی ریه رنج می برند، می توانند از خدمات فیزیوتراپی بهره ببرند. 

فیزیوتراپی کودکان – فیزیوتراپیست های کودکان به بهبود آسیب های حاد، نقایصی که در زمان تولد وجود دارد، تاخیر در رشد فیزیکی، یا برخی نقص های ژنتیکی مانند فلج مغزی (شرایطی که حرکت و هماهنگی کلی را محدود می کند) کمک می کنند. فیزیوتراپیست ها از تمرینات درمانی مختلفی در کودکان استفاده می کنند که می تواند به تقویت قسمت های آسیب دیده کمک کند. در نتیجه حرکت دقیق و کلی آن قسمت ها بهبود می یابد.

فیزیوتراپی سالمندان – این حوزه تخصصی از فیزیوتراپی با برخی بیماری های مرتبط با سن مانند آرتریت (درد در مفاصل)، پوکی استخوان (استخوان های شکننده و شکننده) سروکار دارد. فیزیوتراپیست‌های سالمندان، سالمندان را در مورد محدود کردن برخی حرکات که می‌تواند درد را تشدید کند، راهنمایی می‌کنند، به بیماران خود برای بهبود حرکت کلی و به حداقل رساندن درد با استفاده از تکنیک‌ها و تمرین‌های مختلف، کمک‌های راه رفتن ارائه می‌دهند.

متخصصان ما در کلینیک توانبخشی برنا (فیزیوتراپی در خیابان پیروزی) خدمات فیزیوتراپی را با بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

انواع روش های درمانی مورد استفاده در فیزیوتراپی

درمان دستی – درمان دستی تکنیکی است که توسط فیزیوتراپیست ها برای دستکاری و تحرک مفاصل آسیب دیده با ماساژ دادن آنها با استفاده از دست استفاده می شود.

درمان تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS) – این روشی است که در آن از یک دستگاه کوچک برای ارسال جریان با درجه پایین از طریق الکترودهای قرار داده شده بر روی سطح پوست استفاده می شود. دستگاه TENS به طور موقت درد ناحیه آسیب دیده را تسکین می دهد.

مگنت تراپی – الکترومغناطیس‌ها در انواع و اندازه‌های مختلف موجود هستند و می تواند به محدود کردن درد کمک کند.

سوزن خشک و طب سوزنی – سوزن های ظریف در نقاط خاصی از بدن وارد می شوند که درد را برای مدت کوتاهی کاهش می دهد.

نوار چسب – این تکنیک روند بهبود طبیعی بدن را ارتقا می دهد. از نواری استفاده می‌شود که پوست را از بافت همبند دور می‌کند، در نتیجه فضا را افزایش می‌دهد و به مایع لنفاوی اجازه می‌دهد تا حرکت مؤثرتری داشته باشد.

حرکت مفاصل – این نوع روش درمانی دستی استفاده می شود که در آن فیزیوتراپیست مفاصل را در سرعت ها، عمق ها و دامنه های مختلف حرکت می دهد تا حرکت طبیعی مفصل را بازیابی کند.

حرکات کششی و تمرینات – تنظیم برنامه تمرینی یکی از برنامه های متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی در خیابان پیروزی است که بخش مهمی از درمان را شامل می شود. فیزیوتراپیست ها تمرینات و تکنیک های کشش بدن را آموزش می دهند که به بازیابی حرکات مفاصل کمک می کند.

تمرینات تقویتی – فیزیوتراپیست ها برنامه های تخصصی را اجرا می کنند و به بیماران خود در مورد مسئولیت شخصی در قبال سلامتی و آمادگی جسمانی آموزش می دهند. چنین برنامه هایی به بیماران در بهبود قدرت کلی، تعادل، هماهنگی و انعطاف پذیری کمک می کند.

سرما و گرما درمانی – استفاده از یخ، کیسه های سرد، اسپری نیتروژن و تکنیک هایی مانند سرما درمانی می تواند بیماران را از شرایط حاد رهایی بخشد. در موارد مزمن، فیزیوتراپیست ها از بسته های داغ، حرارت مادون قرمز، دیاترمی و امواج اولتراسونیک استفاده می کنند. متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی در خیابان پیروزی بسته به شرایط بیماران از روش ها بهره می برند.

دیاترمی – این تکنیک از گرمای القایی الکتریکی یا جریان های الکترومغناطیسی با فرکانس بالا برای درمان شرایط مختلف استفاده می کند.

تحرک بافت نرم – تحرک بافت نرم یا ماساژ درمانی به شل کردن عضلات سفت، تسکین درد و کاهش تورم کمک می کند.

لیزر درمانی ـ درمان با لیزر پرتوان و کم توان یکی از مدالیته های پرکاربرد در کلینیک های فیزیوتراپی است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در خیابان پیروزی – کلینیک فیزیوتراپی در شرق تهران – کلینیک توانبخشی در شرق تهران – متخصص فیزیوتراپی در پیروزی