مزایای بیوفیدبک

مانند سایر رویکردهای درمان، بیوفیدبک هم مجموعه ای از جنبه های مثبت و منفی خود را دارد. ممکن است برای همه مناسب نباشد، بنابراین مهم است که مزایا و خطرات آن را قبل از تعیین اینکه آیا بهترین انتخاب برای شرایط شماست، در نظر بگیرید. بنابراین برخی از دلایلی که ممکن است استفاده از بیوفیدبک را در نظر بگیرید چیست؟بیوفیدبک به

طور کلی به عنوان یک روش ایمن در نظر گرفته می شود، اما همیشه باید قبل از شروع با پزشک یا درمانگر خود در مورد گزینه های خود صحبت کنید. بیوفیدبک لزوما برای همه مناسب نیست و سایر رویکردها ممکن است برای موقعیت منحصر به فرد شما بهتر عمل کنند.

مزایای بیوفیدبک

غیر تهاجمی است
بیوفیدبک ممکن است در شرایطی که سایر درمان ها مؤثر نبوده اند یا افراد قادر به مصرف داروهای خاص نیستند، جذاب باشد. از آنجایی که بیوفیدبک غیر تهاجمی است، بیماران ممکن است آن را در شرایطی ترجیح دهند که سایر درمان ها ممکن است تهاجمی تر یا مختل کننده باشند.

می تواند درمان های دیگر را تکمیل کند
آموزش بیوفیدبک نیز می تواند به عنوان بخشی از رویکرد درمانی مورد استفاده قرار گیرد. مردم اغلب استفاده از بیوفیدبک را برای تقویت سایر درمان ها، از جمله داروها و استراتژی های آرامش، انتخاب می کنند.

می تواند به شما کمک کند تا احساسات خود را کنترل کنید
یکی دیگر از مزایای بیوفیدبک آموزش کنترل احساسات است ، بیوفیدبک همچنین به افراد می‌آموزد که چگونه واکنش‌های خود را در موقعیت‌های استرس‌زا کنترل کنند، که می‌تواند به افراد کمک کند تا کنترل بیشتری داشته باشند و بهتر بتوانند استرسی را که ممکن است در زندگی روزمره خود با آن مواجه می‌شوند و همچنین استرس ناشی از شرایط سلامتی دیگر را مدیریت کنند.

بیوفیدبک همچنین می‌تواند مزایای سلامت روانی بیشتری داشته باشد، از جمله یادگیری تکنیک‌های جدید برای مقابله با احساسات اضطراب و مدیریت پاسخ‌های احساسی. آموزش بیوفیدبک می تواند به افراد کمک کند تا در مورد سلامتی خود احساس مسئولیت، کنترل و توانمندی کنند.

اثربخشی

در حالی که محققان مطمئن نیستند که چگونه و چرا بیوفیدبک کار می‌کند، اما می‌دانند که در درمان انواع بیماری‌ها نویدبخش بوده است. این توسط بسیاری در زمینه پزشکی به عنوان یک درمان جایگزین برای اختلالات خلقی و اضطراب پذیرفته شده است.

یک بررسی نشان داد که بیوفیدبک و نوروفیدبک پتانسیل زیادی برای درمان اختلالات خلقی و اضطرابی، از جمله PTSD، اختلال اضطراب فراگیر، و افسردگی در بزرگسالان دارند.
بیوفیدبک، به ویژه نوروفیدبک، باعث بهبود تمرکز و کاهش بیش فعالی در افراد مبتلا به ADHD می شود.

یک متاآنالیز نشان داد که بیوفیدبک افسردگی و تنش عضلانی را کاهش می‌دهد و مقابله شناختی را در بیماران مبتلا به کمردرد مزمن بهبود می‌بخشد.

یک بررسی سیستماتیک نشان داد که بیوفیدبک به بهبود فرآیندهای شناختی، خلق و خو و اضطراب در درمان اختلالات بالینی تشخیص داده شده مانند ADHD، بیماری آلزایمر، بی اشتهایی، افسردگی، اسکیزوفرنی، اختلال مصرف مواد و PTSD کمک می کند.

 

کلمات مرتبط :

مزایای بیوفیدبک – بیوفیدبک تراپی در پیروزی – مرکز بیوفیدبک در پیروزی – کلینیک روانشناسی در پیروزی – فیزیوتراپی خوب در پیروزی