نوروتراپی چگونه کار می کند؟

  1. خانه
  2. خدمات کلینیک
  3. نوروتراپی چگونه کار می کند؟
نوروتراپی چگونه کار می کند؟

نوروتراپی چگونه کار می کند؟

نوروتراپی، همچنین به عنوان نوروفیدبک شناخته می شود، نوعی درمان است که فعالیت امواج مغزی فرد را ارزیابی می کند. این به افراد کمک می کند یاد بگیرند که چگونه فعالیت مغز خود را تغییر دهند و خود تنظیمی خود را بهبود بخشند. این روش درمانی که با نام بیوفیدبک الکتروانسفالوگرام (EEG) نیز شناخته می‌شود، از یک سیستم کامپیوتری برای نقشه‌برداری امواج مغزی افراد استفاده می‌کند. روش مانیتورینگ به صورت غیر تهاجمی فعالیت الکتریکی روی پوست سر را ثبت می کند. سپس امواج مغزی نقشه‌برداری شده با سیگنال‌هایی (بصری یا صوتی) که برای آموزش مجدد مغز استفاده می‌شوند، جفت می‌شوند.

نوروتراپی چگونه کار می کند؟

نوروتراپی با آموزش افراد برای تولید الگوهای EEG مفید عمل می کند. در طول یک جلسه، امواج مغزی بیمار توسط حسگرها یا الکترودهای EEG جمع آوری می شود. آشکارسازها به صورت سطحی در امتداد پوست سر قرار می گیرند و به کامپیوتر متصل می شوند. پالس های الکتریکی تولید شده توسط مغز برای اجرای یک بازی کامپیوتری ساده استفاده می شود. از طریق این روش، بیماران نحوه کنترل و اجرای بازی شبیه سازی شده را یاد می گیرند.

اگرچه درمان شبیه یک بازی رایانه ای است، اما به افراد کمک می کند الگوهای ذهنی خود را تغییر دهند. آنها یاد می گیرند که با بازی کردن و پاسخ دادن به بازخورد مثبت، عملکرد مغز خود را تنظیم و بهبود بخشند. با بهبود عملکرد مغز، افراد به احساسات و استرس های طاقت فرسا واکنش بهتری نشان می دهند و ذهنیت واضح تری ایجاد می کنند. با گذشت زمان، این فرآیند می تواند به افراد کمک کند تا اختلالات سلامت عصبی و روانی مختلف مانند اعتیاد را کاهش دهند.

نوروتراپی (نوروفیدبک) زمانی که با درمان های دیگر تکمیل شود، یک درمان عالی اعتیاد محسوب می شود. توانایی این درمان برای آموزش مجدد ذهن برای تصمیم گیری مثبت تر، ابزاری فوق العاده برای بهبودی کاربران است. مطالعات نشان داده اند که نوروفیدبک هوس ها را کاهش می دهد و سلامت روان عمومی را در بیماران وابسته به مواد افیونی بهبود می بخشد. مطالعات دیگر نشان می دهد که ممکن است حتی موثرتر از دارو درمانی به تنهایی در درمان اعتیاد در دراز مدت باشد.

در نهایت، نوروتراپی (نوروفیدبک) یک گزینه عالی برای افرادی است که به دنبال افزایش احتمال بهبودی موفق خود هستند. اگرچه ممکن است معایب کمی داشته باشد، اما فوایدی که بیمار به دست می آورد بسیار زیاد است. کسانی که نوروتراپی را با سایر درمان های سنتی ترکیب می کنند، نتایج باورنکردنی را در مطالعات نشان داده اند.

 

کلمات مرتبط :

نوروتراپی چگونه کار می کند؟ نوروتراپی در شرق تهران – نوروفیدبک در شرق تهران