چه زمانی کودک به کاردرمانی نیاز دارد؟

 1. خانه
 2. خدمات کلینیک
 3. چه زمانی کودک به کاردرمانی نیاز دارد؟
چه زمانی کودک به کاردرمانی نیاز دارد؟

چه زمانی کودک به کاردرمانی نیاز دارد؟

خدمات کاردرمانی می تواند به فرزند شما کمک کند تا به توانایی های بکر خود دست یابد. اگر نگران رشد، مشارکت در فعالیت، تعامل اجتماعی یا عملکرد تحصیلی فرزندتان هستید، پس یک مشاوره کاردرمانی رزرو کنید. برای درک بهتر، آن را حتی بیشتر تجزیه کنیم.

اکنون، ما به شما کمک می کنیم تا علائم کلیدی را که باید شما را وادار به رزرو یک مشاوره کاردرمانی برای فرزندتان کند، بشناسید. کودکانی که دارای شرایط زیر هستند به کاردرمانی نیاز است:

چه زمانی کودک به کاردرمانی نیاز دارد؟

 • کودکان دارای تاخیر رشد به معنای آنهایی هستند که زمان قابل توجهی را برای توسعه مهارت های کلیدی مانند نشستن، خزیدن یا راه رفتن صرف می کنند.
 • کسانی که در ایجاد مهارت های حرکتی که شامل حرکات کوچک است، شکست می خورند. این می تواند شامل هر چیزی باشد، از دشواری در دست گرفتن مداد و استفاده از قیچی گرفته تا عدم استفاده از نی برای نوشیدن هر ماده غذایی مایع.
 • کودکانی که در هر حرکت، قدرت یا فعالیت‌های مبتنی بر تعادل مانند بالا و پایین رفتن از پله‌ها یا دوچرخه‌سواری یا ورزش کردن و غیره مشکل دارند. همچنین شامل مشکلاتی در برنامه ریزی حرکتی می شود که در آن ممکن است کودک در کپی کردن حرکات یا یادگیری توالی های جدید مشکل پیدا کند.
 • کودکان با مشکلات پردازش حسی، مانند ناآگاهی از میزان نیرویی که اعمال می کنند، یا حساسیت بیش از حد به حرکات یا بافت های مختلف، یعنی ناتوانی در پوشیدن لباس.
 • کسانی که حسگرهای دهانی غیر قابل کنترل دارند. این می تواند شامل ترشح بیش از حد آب دهان، خستگی بعد از غذا خوردن، طولانی شدن پروسه غذا خوردن، حساسیت بیش از حد به طعم یا بافت خاص غذا، یا جویدن بیش از حد اشیاء غیرخوراکی و غیره باشد.
 • کودکانی که در پردازش بصری مانند ناتوانی در تشخیص حروف یا درک فاصله بین حروف مشکل دارند.
 • کسانی که برای توسعه مهارت های ساده بازی به کمک بیش از حد نیاز دارند و برای تقلید از یک عمل به راهنمایی دائمی یک بزرگسال نیاز دارند. حتی می تواند به کسانی کمک کند که مفهوم اشتراک گذاری و بازی در یک تیم را درک نمی کنند.
 • کودکانی که مهارت های اجتماعی ضعیفی در سازگاری با محیط جدید یا تعامل اجتماعی با همسالان دارند.
 • کسانی که برای بهبود مهارت های یادگیری مشترک نیاز به کمک زیادی دارند. اگر کودک شما به راحتی پرت می شود یا بیش فعال است یا انرژی کمی دارد یا در تمرکز ناتوان است، مشاوره های کاردرمانی می تواند به او کمک کند.

 

کلمات مرتبط :

چه زمانی کودک شما به کاردرمانی نیاز دارد؟ – کاردرمانی کودکان در پیروزی – کاردرمانی کودکان در شرق تهران – بهترین مرکز توانبخشی کودکان در شرق تهران