کاردرمانی برای کودکان به چه دلایلی نیاز است؟

 1. خانه
 2. خدمات کلینیک
 3. کاردرمانی برای کودکان به چه دلایلی نیاز است؟
کاردرمانی برای کودکان به چه دلایلی نیاز است؟

کاردرمانی برای کودکان به چه دلایلی نیاز است؟

برای کودکان، بازی شغل آنهاست. این به آنها کمک می کند تا دنیای اطراف خود را کشف کنند، یاد بگیرند که با آن تعامل داشته باشند و مهارت های اساسی زندگی را توسعه دهند که به آنها اجازه می دهد با دیگران ارتباط برقرار کنند و روزی به طور مستقل کارها را انجام دهند.

برخی از کودکان در تسلط بر مهارت هایی که به آنها امکان می دهد به تنهایی محیط خود را بررسی و هدایت کنند مشکل دارند. آنها ممکن است مشکلاتی را با مهارت های حرکتی ظریف یا درشت، پردازش حسی، مهارت های بینایی-ادراکی و سایر توانایی ها تجربه کنند. در این موارد، کاردرمانی کودکان می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

هدف از کاردرمانی کودکان کمک به مستقل شدن کودکان در تمام زمینه های زندگی است. یک کاردرمانگر می‌تواند به بچه‌ها در توسعه مهارت‌هایی که روزشان را اشغال می‌کند، مانند غذا خوردن و لباس پوشیدن، کمک کند. کودکان مبتلا به تاخیر در رشد می توانند با همکاری با یک درمانگر گام های مهمی از نظر اجتماعی و عاطفی بردارند.

کاردرمانی برای کودکان به چه دلایلی نیاز است؟

در اینجا فقط چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد فرزند شما ممکن است از کاردرمانی کودکان بهره مند شود.

۱٫ مشکل در دستیابی به نقاط عطف رشدی متناسب با سن. کاردرمانی می تواند به کودکانی که نشانه هایی از تاخیر رشد را نشان می دهند کمک کند. به عنوان مثال، اگر کودک ۱ ساله شما هنوز نمی خزد یا اگر کودک ۲ ساله شما نمی تواند به طور پیوسته راه برود، باید در مورد مسائل احتمالی رشد با یک متخصص پزشکی مشورت کنید. می‌توانید در مورد پرچم‌های قرمز برای تاخیرهای رشدی احتمالی برای کودکان ۱ تا ۵ ساله از این مدخل وبلاگ بیشتر بیاموزید.

۲٫ مسائل مربوط به مهارت های حرکتی ظریف. برخی از کودکان با کارهایی دست و پنجه نرم می کنند که نیاز به قدرت، کنترل و مهارت ماهیچه های کوچک دست دارند. کودکانی که با مهارت های حرکتی ظریف مشکل دارند، در انجام کارهایی مانند استفاده از قیچی، نقاشی و استفاده از ظروف دچار مشکل خواهند بود. اگر به مسائل مربوط به مهارت های حرکتی ظریف توجه نشود، کودکی که در این زمینه تاخیر دارد ممکن است در انجام فعالیت های ضروری مانند نوشتن و استفاده از کامپیوتر در مدرسه دچار مشکل شود.

۳٫ مشکل در مهارت های حرکتی درشت. کاردرمانی می‌تواند به کودکانی که در مهارت‌های حرکتی درشت که شامل گروه‌های عضلانی اصلی است، مشکل دارند، کمک کند. کودکانی که مشکلات مهارت های حرکتی درشت را تجربه می کنند، مشکلات مربوط به تعادل، قدرت، استقامت و هماهنگی را خواهند داشت – که می تواند بر توانایی آنها در بالا رفتن از پله ها، راه رفتن، پریدن و بازی کردن و سایر فعالیت ها تأثیر بگذارد.

۴٫ مشکلات پردازش حسی. کودکان مبتلا به اختلالات پردازش حسی می توانند از کاردرمانی کودکان بهره مند شوند. اگر به نظر می رسد کودک شما نسبت به لمس، چشیدن، صداها یا بوها بیش از حد واکنش نشان می دهد، این نشانه رایجی است که می تواند مشکلات پردازش حسی داشته باشد و ممکن است به کاردرمانی نیاز داشته باشد. کودکانی که مشکلات پردازش حسی دارند نیز ممکن است حساسیت کمتری نشان دهند و با حرکت در اطراف و لمس مداوم همه چیز به دنبال احساسات باشند.

کاردرمانی برای کودکان به چه دلایلی نیاز است؟

 • صدمات یا نقایص هنگام تولد
 • آسیب های تروماتیک
 • تاخیر در رشد
 • شرایط پس از جراحی
 • اوتیسم/اختلالات رشدی فراگیر
 • صدمات دست
 • اختلالات پردازش حسی
 • بیماری های مزمن

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی برای کودکان به چه دلایلی نیاز است؟ – کاردرمانی کودکان در شرق تهران – بهترین مرکز کاردرمانی برای کودکان در تهران – کاردرمانی اوتیسم در پیروزی