کاردرمانی در نیروهوایی

  1. خانه
  2. خدمات کلینیک
  3. کاردرمانی در نیروهوایی
کاردرمانی در نیروهوایی

کاردرمانی در نیروهوایی

بسیاری از ما حرکات روزانه اندام‌ها، مفاصل و ماهیچه‌های بدن خود را بدیهی می‌دانیم، زیرا این حرکات به ما در انجام حرکاتی کمک می‌کنند که واقعاً نیازی به فکر کردن به آن‌ها نداریم – مانند مسواک زدن، تهیه غذا، پیاده‌روی، رانندگی، نوشتن، استفاده از کامپیوتر یا تلفن و غیره. برخی از افراد به دلیل نوع شغلی که دارند نیاز به استفاده فیزیکی بیشتر از بدن خود در محل کار نسبت به سایر مشاغل دارند. هنگامی که توانایی هماهنگ کردن حرکت برای تکمیل یک کار در زندگی روزمره به دلیل جراحی، آسیب یا تغییرات رشدی محدود یا تغییر می‌کند، اغلب به کاردرمانی نیاز است. 

کاردرمانی نوعی توانبخشی است که توسط کاردرمانگر ارائه می شود. آنها آموزش های تخصصی در زمینه خود دریافت کرده اند، که باعث می شود درمان هایی که ارائه می دهند که بتواند به افرادی که به هر دلیل دچار محدودیت و ناتوانی شده اند در غلبه بر چالش های زندگی روزمره و تقویت توانمندی ها کمک کند.

کاردرمانی در نیروهوایی

کاردرمانگران و دستیاران کاردرمانی به افراد در طول عمر خود کمک می‌کنند تا از طریق استفاده درمانی از فعالیت‌های روزمره (شغل) در کارهایی که می‌خواهند و باید انجام دهند مشارکت کنند. مداخلات متداول کاردرمانی شامل کمک به کودکان دارای معلولیت برای مشارکت کامل در موقعیت‌های مدرسه و اجتماعی، کمک به افرادی که پس از آسیب‌دیدگی بهبود می‌یابند تا مهارت‌های خود را بازیابی کنند، و ارائه پشتیبانی برای افراد مسن‌تر که تغییرات فیزیکی و شناختی را تجربه می‌کنند، می‌شود.

خدمات OT ممکن است شامل ارزیابی جامع از خانه و سایر محیط‌های بیمار (به عنوان مثال، محل کار، مدرسه)، توصیه‌هایی برای تجهیزات سازگار و آموزش استفاده از آن، و راهنمایی و آموزش برای اعضای خانواده و مراقبان باشد. کاردرمانگران دیدگاهی کل نگر دارند که در آن تمرکز بر انطباق محیط برای تناسب با فرد است و فرد بخشی جدایی ناپذیر از تیم درمانی است.

OT ها حل کننده خلاق مشکل هستند. آنها هنگام ایجاد یک برنامه درمانی منحصر به فرد و شخصی، کل فرد و حالات فیزیکی و روانی، محیط، نیازهای اجتماعی و اهداف زندگی مستقل را در نظر می گیرند. به عنوان مثال، فردی که از باغبانی لذت می‌برد، ممکن است حرکات و فعالیت‌های مرتبط با وظیفه باغبانی را در برنامه توانبخشی فیزیکی خود قرار دهد. انجام این کار گروه‌های عضلانی مورد نیاز برای حرکات – یا مشاغل – باغبانی را مجدداً آموزش می‌دهد و به درمان آن فرد کمک می‌کند و او را به انجام کارهایی که دوست دارد بازگرداند.

متخصصان ما در کلینیک توانبخشی برنا (کاردرمانی در نیروهوایی) خدمات کاردرمانی جسمی و ذهنی را با بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

کاردرمانی اغلب به افراد کمک می کند تا پس از یک جراحی بزرگ بهبود یابند، خود را با یک بیماری جدی تطبیق دهند یا از یک آسیب بهبود یابند. OT همچنین می‌تواند به جوانان با چالش‌های رشدی که بر حرکت فیزیکی آنها تأثیر می‌گذارد کمک کند و به افراد مسن کمک کند تا با هدف کمک به حفظ زندگی مستقل به مراحل مختلف سالمندی منتقل شوند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی کودکان – کاردرمانی اوتیسم – کاردرمانی در نیروهوایی – کاردرمانی در پیروزی – کاردرمانی در شرق تهران – مرکز توانبخشی ذهنی در شرق تهران