کمک به کودکان برای نشستن

  1. خانه
  2. خدمات کلینیک
  3. کمک به کودکان برای نشستن
کمک به کودکان برای نشستن

کمک به کودکان برای نشستن

آموزش نحوه نشستن به کودک یک نقطه عطف شگفت انگیز در سال اول اوست.

این یک گام بزرگ به جلو در رشد فیزیکی آنها است و کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای کمک به آنها در این راه انجام دهید.

مانند بسیاری از جهش‌های ذهنی و جسمی که کودک شما در سال اول تجربه می‌کند، زمانی که شما آن را سرگرم‌کننده می‌کنید، بهترین پاسخ را می‌دهند.

هنگامی که آنها به طور مستقل می نشینند، ممکن است هنوز برای مدتی کاملاً لرزان باشند، اما باید تا حدود ۹ ماه ثابت شوند.

کودک شما از همان هفته های اولیه که در حال افزایش قدرت گردن خود است، سفر را برای ایجاد قدرت برای نشستن آغاز می کند.

غلت زدن همچنین یک مهارت حیاتی برای کمک به کودک شما برای یادگیری نحوه دستکاری خود در حالت نشسته است.

بنابراین وقتی کودکتان را تشویق می‌کنید تا یک مهارت جدید مانند نشستن بدون کمک را بیاموزد، سعی کنید سرگرمی را در مرکز هر کاری که انجام می‌دهید حفظ کنید.

برای کمک به کودکان در نشستن اگر هر یک از این فعالیت‌ها یا اسباب‌بازی‌ها را امتحان می‌کنید و کودکتان آن را دوست ندارد، توقف کنید و یک روز دیگر دوباره امتحان کنید یا چیزی متفاوت را امتحان کنید.

نکته اصلی این است که به کودک خود فرصت دهید تا موقعیت های جدیدی را امتحان کند و به او نشان دهید که چگونه می تواند بدن خود را به روش های مختلف حرکت دهد.

این پست قصد دارد به شما چند فعالیت و نکات برتر را برای آموزش به کودکتان بدهد که چگونه خودش بنشیند!

برای انجام این کار به تعداد زیادی اسباب بازی فانتزی نیاز ندارید، اگرچه توصیه هایی در این پست وجود دارد. شما می توانید به کودک خود کمک کنید تا هر کاری را فقط با تعامل بین شما دو نفر و سازگاری یاد بگیرد.

کودک شما بین سه تا پنج ماهگی می تواند با کمک شما بنشیند. مرحله بعدی نشستن مستقل زمانی است که آنها را در حدود شش ماهگی در موقعیت خود قرار دهید. آنها باید تا حدود هفت ماهگی پایدارتر شوند و بتوانند خود را در حالت نشسته قرار دهند.

کمک به کودکان برای نشستن

فعالیت‌های زیر به تقویت ماهیچه‌های کلیدی کودک برای نشستن کمک می‌کند، همچنین او را قادر می‌سازد تا تمرین کند و به او نشان دهد که نشستن چه لذتی دارد.

با همه این فعالیت ها، مهم است که همیشه بر کودک خود نظارت داشته باشید، همانطور که در هر زمان دیگری انجام می دهید.

اطمینان حاصل کنید که ناحیه ای که قرار است با آنها در حالت نشستن تمرین کنید، کف نرم تری داشته باشد و از تمرین روی زمین تخت خودداری کنید، مگر اینکه تمام مدت آنها را نگه دارید.

۱٫ زمان شکم
زمان شکم کودک شما برای تقویت قدرت در عضلات گردن بسیار مهم است تا بتواند سر خود را بالا نگه دارد.

شما باید از بدو تولد هر روز با کودک خود کمی تمرینات شکم را انجام دهید. ممکن است در ابتدا اصلاً آن را دوست نداشته باشند، اما می توانید چند فعالیت انجام دهید تا کمی برای آنها سرگرم کننده باشد.

سعی کنید از اسباب بازی هایی مانند آینه و جغجغه برای پرت کردن حواس آنها استفاده کنید. قرار دادن کودک روی یک کوسن نیز می تواند به او کمک کند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

نیازی نیست زمان شکم طولانی شود، حتی اگر در طول روز فقط پنج دقیقه را از اینجا و آنجا مدیریت کنید، به کودک خود فرصتی می دهید تا تمرین کند سرش را بالا بیاورد.

۲٫ آنها را به صورت عمودی روی پاهای خود نگه دارید.

کودک شما باید در حدود چهار ماهگی سر خود را بالا نگه دارد.

اما می‌توانید قبل از این کار، با اطمینان از اینکه پشت و سرشان را پشتیبانی می‌کنید، از آنها حمایت کنید تا به صورت عمودی روی پاهای شما بنشینند.

سعی کنید به پشت روی زمین دراز بکشید و کودک را روی شکم خود بنشینید. پاهایتان را بالا بیاورید تا ران‌هایتان پشت و سر کودکتان را حمایت کند و با دست‌هایتان آن‌ها را زیر بغل نگه دارید.

اکنون با کودک خود صحبت کنید یا برای او آهنگ بخوانید. این یک راه عالی برای نشان دادن این دیدگاه جدید در هنگام بازی با شما است.

۳٫ کودک را روی یک کوسن قرار دهید
یک بالشتک برای کمک به حمایت از کودک شما مناسب است تا بتواند بدون نیاز به نگه داشتن او به حالت عمودی بنشیند.

بالشتک از اطراف پشت و پهلوها پشتیبانی می کند، در حالی که شکل آن به این معنی است که اگر کودک شما به عقب یا جلو بیفتد، روی چیزی نرم فرود می آید.

کودک شما از حدود سه تا چهار ماهگی قادر به انجام این کار خواهد بود.

۴٫ از جامپر استفاده کنید
کودک شما می تواند از حدود سه تا چهار ماهگی شروع به استفاده از جامپر کند. بهتر است صبر کنید تا کمی در گردن خود قدرت پیدا کنند و سر خود را به خوبی بالا نگه دارند.

۵٫ کودک را روی صندلی غذایش بگذارید
از یک صندلی غذا برای تمرین دادن به کودکتان در حالت نشسته، همراه با پشتیبان استفاده کنید.

شما می توانید این کار را از حدود چهار تا شش ماه انجام دهید.

چند اسباب بازی را روی سینی جلوی صندلی قرار دهید تا آنها را بگیرند و با آن بازی کنند.

 

کلمات مرتبط :

کمک به کودکان برای تشستن – تاخیر در نشستن کودکان – دلایل تاخیر رشد کودکان – تاخیر رشد حرکتی در کودکان – کاردرمانی در شرق تهران – کاردرمانی کودکان در پیروزی